На Волині науковці досліджували тему українсько-польського конфлікту

IMG_2810На запрошення команди народного депутата України, члена фракції політичної партії «Народний Фронт» Ігоря Гузя співробітники Національної академії наук України відвідали північне Полісся, де досліджували тему Волинської трагедії. Кандидати історичних наук Любов Боса та Іван Огієнко поспілкувалися із очевидцями подій, записали свідчення в селах  Білашів, Озерне, Рокитниця, Колодяжне Ковельського району, а також побували у Велимче, що на Ратнівщині.

Також, історики відвідали місця поховань жертв українсько-польського конфлікту 1943 р. у селі Засмики Ковельського району. Науковців супроводжували помічники депутата, члени Ковельського міськрайонного осередку політичної партії «Народний Фронт» – Ігор Верчук та Володимир Лук’янчук та голова Ратнівського районного осередку партії «Народний Фронт» Лариса Цепух.
Підсумки матеріалів дослідження історики передали в архів Національної академії наук України для використання в наукових роботах.

На думку Ігоря Гузя, саме наукова спільнота має дати гідну оцінку подіям Волинської трагедії і на державному рівні дослідження цієї теми має йти інтенсивніше,а державі потрібно значно збільшити фінансування для цього. Важливо також шукати інструментарій донесення теми українсько-польського конфлікту до нашої молоді.

Нещодавно на Волині відбулася тематична конференція за участі істориків з кількох вишів України. Науковці, громадські активісти та політики спільно звернулися до президента, парламенту, уряду та президента із закликом забезпечити фінансування для робочої групи на базі СНУ імені Лесі Українки, що буде досліджувати тему Волинської трагедії.

Коментарі закриті.