«Пам’ять про героїв УПА збережеться на віки» – член Старовижівської організації «Народний Фронт»

Член Старовижівської районної організації політиної партії «Народний Фронт» Василь Романюк відвідав село Стара Гута, що на Старовижівщині.

«У Старій Гуті в урочищі Кримниця в квітні 1943 року відбувся один з найбільших в історії нашої держави бій вояків УПА з німецько-фашистськими загарбниками», – зазначає Василь Романюк.

З його слів, у той час на хуторі Кримниця на опорному пункті стояла повстанська чота з тридцяти бійців.         «Близько восьмисот гітлерівців оточили урочище з наміром знищити народних месників. Бій тривав більше чотирьох годин. Ворог втратив тільки убитими сто двадцять чоловік, – зазначив член Старовижівського осередку «Народного Фронту».

Він додав, що повстанці «прорвали» коло оточення втративши чотирьох героїв: «Гітлерівці жорстоко помстилися жителям хутора Кримниця. Нелюди спалили його до тла. У вогонь кидали навіть дітей. Сил спалити ще й село Стара Гута у ворога забракло. На заваді стали воїни УПА. Поховані герої на місцевому кладовищі», – розповів історичні відомості Василь Романюк. «Вдячні жителі разом з патріотами району насипали високу могилу, встановили пам’ятник. Вічна Слава Героям! Герої не Вмирають! Пам’ять про них збережеться на віки», – резюмував  Василь Романюк.

Коментарі закриті.