Школу у селі Руда вдалося відстояти для громади

DSC_0164-1024x678Районні відділи освіти на Волині проводять заходи щодо оптимізації загальноосвітніх навчальних закладів. Тенденція закриття шкіл торкнулася і Любомльського району. Зокрема, у селі Руда днями відбулася зустріч чільника районного відділу освіти з сільською громадою, на якій обговорювали доцільність існування місцевої школи. Вислухати пропозиції селян прибули також помічники народного депутата, члена фракції «Народний фронт» Ігоря Гузя Ігор Торба та Андрій Бокоч.За словами начальника районного відділу освіти Василя Стрільчука, вартість навчання одного учня Рудненської ЗОШ І ст. в чотири рази перевищує встановлені для цього норми. Цього навчального року школу відвідували восьмеро дітей.
«Якщо не буде змін в законодавстві, нам доведеться спільно вирішувати, як проводити навчання учнів. Серед варіантів: індивідуальне навчання або навчання школярів у сусідній Хворостівській школі. Ми зі свого боку не тримаємо за мету закриття навчального закладу, можливо разом зможемо відшукати вірне рішення для майбутнього школи», – сказав головний освітянин району.
На минулому тижні батьки написали звернення до народного депутата Ігоря Гузя, якого просять допомогти із проблемою, що виникла. Помічник нардепа Андрій Бокоч повідомив громаді, що робитиметься все можливе для її функціонування, проте селянам потрібно не сидіти на місці, а звертатися до усіх відповідних органів.
До слова, у цьому селі школа та дитсадок знаходиться в одному приміщенні, й закриття навчання не дасть державі великої економії, оскільки опалення, електроенергія споживатиметься така ж. Економія лише на заробітній платні кількох вчителів.
Категорично не згодні з таким розвитком подій місцеві жителі, які наголошують на тому, що після закриття школи село буде приреченим, молодь не захоче тут проживати, адже не буде де повноцінно навчатися їхнім дітям. Тим більше, будівля навчального закладу нова, побудована у 1995 році, й закриття призведе до її зруйнування, прикладів достатньо – варто лише глянути на приміщення колишніх колгоспів. А ще – село Руда вважається перспективним, оскільки селом проходить залізниця, поряд міжнародне шосе, котре будувалося до Євро-2012.
Прес-служба ВОО «Народний фронт» (за матеріалом інтернет-видання БУГ)

Коментарі закриті.