Ігор Гузь обговорив із медиками основні проблеми галузі

mediki112На базі медичного центру “Здорова сім’я” відбулась зустріч працівників сфери охорони здоров’я о 19 виборчого округу. Ініціатором зустрічі виступив народний депутат України, член фракції «Народний фронт» у Верховній Раді Ігор Гузь. Ключовим завданням зустрічі було викристалізувати основні проблеми у медичній сфері. Як зауважив парламентарій, він не хоче повторити помилок своїх попередників та дистанціюватись від людей. Навпаки – він відкритий до діалогу та прагне вникнути у проблематику сфери, в котрій він не є компетентний, але котра є базовою і життєвонеобхідною.
“Це засідання можна вважати установчим, – звернувся до аудиторії нардеп. – Я планую ініціювати діяльність чотирьох експертних груп у напрямках освіти, медицини, сільського господарства та бізнесу.”
Зустріч відбулась в комфортній атмосфері, без строгих часових рамок та регламенту. Кожен міг висловити про наболіле та актуальне. Нардеп лише попросив не концентруватись на матеріальному аспекті, оскільки це не його метод роботи. Проте – готовий лобіювати інтереси мешканців округу та здійснювати законотворчу діяльність.
“Я сподіваюсь на конструктив. Є чимало проблем, котрі вирішити не може навіть нардеп, але є і чимало того, що в моїй компетенції.” – наголосив Ігор Володимирович.
З боку медиків лунало чимало різних скарг, зокрема Володимир-Волинський район підняв питання первинної допомоги, забезпечення населення медикаментами. Також суттєвою є проблема доїзду та питання чіткого переліку пільгових медикаментів. Як зауважив Олександр Дець, лікар-хірург з Любомля, щодо реформування системи охорони здоров”я: ” Щоб робити реформи, треба закон і гроші”.
Головий лікар медичного центру “Здорова сім’я” Сергій Крижановський, котрий має досвід стажування в Італії, піднімав питання взаємовідносин приватної медицини з державною на прикладі власного досвіду: закордоном лікувальна установа заключає договір з підрядником, якщо не має змоги надати пацієнтам певних послуг. Дискусію серед фахівців викликала пропозиція перенесення профпатології з Луцька чи наділення місцевих лікарів аналогічними компетенціями, питання паліативної та хоспісної допомоги.
Лікар-терапевт з Володимира-Волинського Василь Коваль порівняв сучасний підхід до випускників вищих медичних закладів з кріпацтвом – оскільки ті повинні відпрацювати три роки там, де вважає за потрібне держава.
Безперечно, суттєвими є проблеми юридичного захисту медиків, підвищення заробітньої платні, соціальні гарантії.
Ігор Гузь уважно вислухав пропозиції аудиторії та запропонував проводити зустрічі експертної групи з медицини раз на два місяці. “Переді мною лежать пласти проблем, у котрих я хочу розбиратись,” – підсумував нардеп.
Нововолинська міська організація «Народний фронту»

Коментарі закриті.