Народні депутати Ігор Гузь та Ігор Лапін розповіли про перші кроки у Верховній Раді

IMG_0161Верховна Рада нового скликання запрацювала трохи більше місяця тому. Народні депутати України, члени фракції „Народний фронт” Ігор Гузь та Ігор Лапін, які представляють інтереси волинян у парламенті, провели першу спільну прес-конференцію, звітуючи про перші підсумки роботи.Передовсім народні обранці розповіли про свою участь у профільних комітетах Верховної Ради. Так, Ігор Лапін, будучи членом кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Волинської області, ввійшов до комітету правосуддя. Ігор Гузь каже, що вагався, обираючи між комітетами молодіжної політики та закордонних справ. Врешті вибір зупинив на останньому, очоливши комісію з питань закордонних українців.
Під час прес-конференції народні депутати закцентували увагу на формуванні уряду Арсенієм Яценюком, висловивши своє ставлення до призначення на посаду міністрів іноземців, говорили про війну, АТО, державний бюджет 2015 року, адміністративну реформу, люстрацію, а також відповідали на запитання волинських журналістів.
„Можна довго дискутувати з приводу ефективності 9-ти місяців роботи уряду Арсенія Яценюка, але я не бачу альтернативи йому на цій посаді, теж саме можу сказати про міністрів. Моє ставлення до іноземців, які прийшли працювати в уряд, – позитивне, бо нам дійсно потрібна допомога ефективних менеджерів з-зза кордону. Ці люди йдуть на серйозний ризик, стаючи громадянами України, у нас складна економічна ситуація, але навіть попри це вони готові реформувати нашу систему.”, – заявив Ігор Гузь.
Обивда нардепи переконані: уряд йде правильним шляхом, аби врятувати економіку країни, а це можливо лише за умови так званої „шокової терапії”. Ігор Лапін наголосив, що наразі влада та коаліція єдині у своїх діях, підтвердженням цьому є призначення Олександра Турчинова на посаду секретаря РНБО, відтак в України є шанс стати на ноги.
Крім того, депутат Верховної Ради Ігор Лапін своїм головним завдання у паламенті вважає захист інтересів учасників АТО та членів їхніх сімей. Зокрема, мова йде про надання таким родинам кредитних канікул банківськими установами. Також нардеп переймається долею бійців добровольчих батальйонів, які воювали на сході України, але не отримали підтверджуючих документів про це.
Стосовно державного бюджету 2015 року, парламентарі прогнозують, що він буде „надважким”.
„Інтернетом „гуляє” документ із пропозиціями Мінфіну щодо оптимізації бюджету, є у них багато „драконівськх” методів, але, на мою думку, уряд і Верховна Рада не будуть збільшувати пенсійний вік, скасовувати стипендії, виплати „дитячих” грошей, бо люди просто не виживуть. Натомість будуть зростати тарифи на комунальні послуги, відбудеться скорочення державного апарату, доведеться таки вводити страхову медицину, яка, згідно Конституції, у нас безкоштовна, але останні двадцять років хто б не йшов до лікаря, то мусить платити, якщо не йому особисто, то у муніципальну касу”, – переконаний нардеп Ігор Гузь.
Торкнулися депутати і адміністративної реформи. На їхню думку, її необхідно провести напередодні виборів до органів місцевого самоврядування, зокрема, ліквідувати районні держадміністрації, визначитися із представниками Президента, виконкомами в районних радах тощо.
Народний депутат Ігор Лапін закцентував увагу журналістів на люстраційних процесах в судах. З його слів, склалася парадоксальна ситуація, коли через суперечливість законів люстровані судді можуть поновитися на посадах рішенням Верховного суду.
„Закон про люстрацію недопрацьований, над ним треба працювати, але те, що реформа судової гілки влади потрібна, – це факт. І вона буде стовідсотково”, – наголосив Ігор Лапін.
Крім того, волинські парламентарі повідали про проблеми своїх виборчих округів. Ігор Гузь каже, що за кілька днів, проведених у Володимирі-Волинському, Нововолинську, Іваничівському, Любомльському та Шацькому районах, йому вдалося з’ясувати ключові проблеми цих територій. Найперше – це виплата заборгованості у 36 мільйонів гривень за поточні роботи на 10-ій шахті у Нововолинську, без якої ймовірне закриття 1-ої та 9-ої шахт оберенеться економічним колапсом для шахтарського міста.
„Якщо кошти не надійдуть до 25 грудня, піду на Київ з шахтарями!”, – резюмував Ігор Гузь.
Прес-служба Волинської обласної організації Народного фронту

Коментарі закриті.